Kontakta oss

Kundtjänst prenumerationer

För frågor angående prenumerationer ber vi dig kontakta oss:
Online: www.dintidning.se/kontakt
Telefon:  08-400 277 22, vardagar 08.00 - 18.00
Brev: Scandinavian Retro (Egmont), c/o H1 Communication AB, Box 613, 831 27 Östersund
Här kan du skaffa en prenumeration!

Kundtjänst webbshop

För beställningar eller frågor om vår webbshop ber vi dig kontakta oss:

Telefon: 08-440 76 71, vardagar 09.00 - 16.00
E-post: order@sdist.se

Här kan du beställa tidigare nummer

Återförsäljare i och utanför Sverige

Återförsäljare av Scandinavian Retro i Sverige hittar du här. 

Återförsäljare av Scandinavian Retro Klassiker i Sverige hittar du här

Återförsäljare utanför Sverige hittar du här. 

Egmont

På nätet: www.egmont.com/se 
Växel: 08-692 01 00
Brev: Egmont Publishing, 169 91 Solna
Besök: Pyramidvägen 7, 169 95 Solna

Redaktion

Chefredaktör, ansvarig utgivare Viveca Carlsson
viveca.carlsson@egmont.se 08-728 23 31

Redaktionell konsult Magnus Palm
magnus.palm@egmont.se 08-728 23 27

Art director Jennifer Thorsén
jennifer.thorsen@egmont.se

Redaktör/Redaktionsassistent Elin Sunehed
elin.sunehed@egmont.se 08-692 66 57

Annonsavdelning

Försäljningschef Ingar Brynnel
ingar.brynnel@egmont.se 08-692 01 77

Key account manager Thomas Sedin
thomas.sedin@egmont.se 070-545 15 29
Läs mer om annonsering här

Marknadsavdelning

Marknadschef Nina Lindh
nina.lindh@egmont.se 08-728 23 20